SEWERA Materiały budowlane farby narzędzia
 1. MATERIAŁY BUDOWLANE
 2. DACHY I RYNNY
 3. DOCIEPLENIA
 4. CHEMIA BUDOWLANA
 5. SUCHA ZABUDOWA
 6. FARBY I LAKIERY
 7. NARZĘDZIA

Dachy, pokrycia dachowe - papy i gonty bitumiczne

Zaletą pokryć bitumicznych jest niewielki ciężar, niska cena i łatwość układania. Do produkcji pap i gontów bitumicznych używa się wodoszczelnej masy asfaltowej (bitumu) co gwarantuje szczelność oraz odporność na zmiany temperatury i na starzenie. Papy mogą być stosowane jako podkład pod właściwe pokrycie albo jako ostateczny materiał pokryciowy na dachach płaskich. Ostateczne pokrycie z papy może być układane jednowarstwowo albo warstwowo – na papę podkładową układa się papę wierzchniego krycia. Gonty (dachówki) bitumiczne to długie pasy papy z wcięciami w różnych kształtach, np. prostokąta, trójkąta, łuski, trapezu, sześciokąta. Dzięki tym wcięciom po ułożeniu na dachu wyglądają jak rzędy dachówek lub gontów.

NexlerNexler
Nexler - to marka kompleksowych i systemowych rozwiązań hydroizolacyjnych najwyższej jakości, dedykowanych m.in. firmom wyspecjalizowanym w przeprowadzaniu izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej obiektów inżynierskich. NEXLER to także innowacyjne papy elastomerobitumiczne, znajdujące bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Na szczególną uwagę zasługują hydroizolacje inwestycji drogowych, mostowych oraz izolacje dachów.
Produkty Nexler


MatizolMatizol
Matizol - jeden z najstarszych producentów wyrobów papowych w Polsce o ponad stuletniej tradycji oferuje: papy zgrzewalne modyfikowane, papy do inżynierii drogowej, papy tradycyjne, gonty do krycia dachów nowych i renowacji starych pokryć dachowych.
Produkty Matizol

SwissporSwisspor
Swisspor BIKUTOP - producent pełnej gamy produktów przeznaczonych do izolacji: pokryć dachowych, tarasów, fundamentów, obiektów mostowych itp. wysokiej klasy pap modyfikowanych SBS (-20°C i -25°C) oraz pap oksydowanych. Wysoką wytrzymałość mechaniczną osiągnięto dzięki zastosowaniu wkładki z tkaniny szklanej i włókniny poliestrowej.


BauderBauder
Bauder - jest czołowym producentem systemów dachowych w Europie i od ponad 160 lat zarządzane przez swoich właścicieli. Bauder oferuje kompleksowe doradztwo oraz wszystkie rodzaje materiałów do uszczelniania, hydroizolacji i zazieleniania gwarantując w ten sposób projektantom, deweloperom i podwykonawcom bezpieczeństwo podczas podejmowania decyzji o wykonaniu bądź modernizacji dachu.
Produkty Bauder

IKOIKO
IKO stała się z biegiem czasu ekspertem od gontów, co gwarantuje najwyższy poziom jakości i niezawodności Twojego dachu. Oferuje również dodatkowy znak jakości, ponieważ wszystkie jego gonty zwierają oznakowanie CE

IcopalIcopal
Rolowana Dachówka Icopal 3D® (RDI 3D®) - unikalne pokrycie dachów skośnych produkcji Grupy Icopal. Barwiona posypka mineralna tworzy na zewnętrznej powierzchni materiału przestrzenny wzór oddający różne rodzaje dachówki.
Icopal Instrukcja montażu - RDI 3D - cz.1/2
Icopal Instrukcja montażu - RDI 3D - cz.2/2


 1. PROMOCJE
 2. FIRMA
 3. ODDZIAŁY
 4. DORADCY TECH.
 5. PRACA
 6. Strefa klienta